Kolorowe Stołówki - wielki sukces szkolnej społeczności

Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w konkursie Kolorowe Stołówki organizowanym przez firmę Amica. Dzięki temu otrzymaliśmy voucher o wartości 5 000 zł na wyposażenie kuchni w sprzęt AGD. Sprzęt stoi już w kuchni i służy szkolnej społeczności.

 

Wszystko zaczęło się od 24 marca 2021 r., gdy kierownik świetlicy szkolnej poinformowała szkolną społeczność przez Librus o zgłoszeniu szkoły do konkursu Kolorowe Stołówki. Z inicjatywy rodziców zebrała się spontaniczna grupa koordynująca zabawę złożona z kilku nauczycieli i rodziców. Grupa aktywizowała rodziców obu szkół a także nauczycieli do codziennego głosowania, a także do włączania do głosowania rodziny, przyjaciół, znajomych. Pojawiły się memy, entuzjazm i wiara w końcowy sukces. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Choć zaczynaliśmy akcję z dużym opóźnieniem, to szybko zaczęliśmy piąć się w górę tabeli, aż doszliśmy do miejsca drugiego, gwarantującego szkole voucher o wartości 5 000 zł i 15 maja 2021 r. w dniu zakończenia głosowania mogliśmy świętować. Choć ostatecznie nie udało nam się zdobyć głównej nagrody - modernizacji szkolnej stołówki o wartości 80 000 zł, to udział w konkursie pokazał nam, że cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły są w stanie razem współpracować, aby osiągać zamierzony cel i osiągnąć sukces. 

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w konkurs Kolorowe Stołówki: tym którzy sami codziennie głosowali, przypominali o głosowaniu, a także pozyskiwali nowe osoby do udziału w zabawie i tym którzy koordynowali nasz wspólny wysiłek w konkursie. Wszyscy razem zapracowaliśmy na ten sukces.

 

Poniżej - zdjęcia sprzętu AGD uzyskanego w ramach vouchera i kilka memów na wspomnienie tego szalonego czasu głosowania.

 

https://kolorowestolowki.amica.pl/